PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=146271}
6,7 5 380
ocen
6,7 10 1 5380
6,2 4
oceny krytyków
Factotum
powrót do forum filmu Factotum

Jeśli o coś zabiegasz idź na całego w przeciwnym razie inaczej nie zaczynaj.
Możesz stracić dziewczynę, żonę, krewnych, prace, a może nawet rozum.
Możesz nie jeść przez kila dni, możesz marznąć na ławce w parku.
Możesz trafić do wiezienia, narazić się na drwiny, szyderstwa izolacje.
Izolacja to dar, pozostałe elementy testują twoja wytrzymałość.
Jak bardzo chcesz osiągnąć cel,
I osiągniesz go, mimo odrzucenia i wszelkich przeciwności.
I będzie lepiej niż mógłbyś sobie wyobrazić.

Jeśli o cos zabiegasz idź na całego.
To uczucie nie ma sobie równych.
Będziesz obcował z bogami, a noce rozświetlą płomienie.
Popędzisz życie aż ku doskonałemu śmiechowi.
Nie można sobie wyobrazić lepszej potyczki.

100% polecam!!



chcialem zapytac czy ten tekst to slowa samego bukowskiego czy moze jakas wesola tworczosc autorska ? xD

stn_ms

Dopiero kiedy zauważyłem ten wątek na forum i jeszcze raz specjalnie obejrzałem samą końcówkę filmu, usłyszałem tę kwestię. A wcześniej obejrzałem film z 10 razy.
Nie wiem, czy wstawienie najważniejszej kwestii w filmie, możnaby nawet powiedzieć: motta, na tle tańczącej striptizerki było dobrym pomysłem :)

Sorry..to przecież ostatnie słowa w filmie/ksiazce

użytkownik usunięty
stn_ms

Błąd - w książce "Factotum" te słowa na końcu się nie pojawiają, ostatnie wersy to opis tańczącej striptizerki.

Nie do końca. Owszem, jest opis tańczącej panienki, ale jest jeszcze ostatnie cudowne zdanie, które stanowi doskonałe podsumowanie całości. Nie napiszę go. Polecam sięgnąć po książkę. "Read a book, read a book, read a matherfucker book!"

ocenił(a) film na 6
gibons19

"A mnie i tak nie chciał stanąć" - ostatnie słowa w książce. Mam nadzieje, że zapomnę o tym filmie bo jest zrobiony byle jak, każdy mógłby to tak wyreżyserować.

ocenił(a) film na 10

najlepszy cytat z tego filmu. Moze duzo pomoc w zyciu, zreszta jak caly film pokazuje jak warto dazyc do swoich marzen pomimo przeciwnosci losu.

ocenił(a) film na 6
deeper

Bukowski nie marzył.

ocenił(a) film na 7
goandrewgo_

Genialny Cytat

ocenił(a) film na 6
MelvinKoren

Treść cytatu rzeczywiście niezła ale do treści filmu ma się raczej nijak. Bohater nic nie osiągnął.

ocenił(a) film na 8

Parafrazując słowa Chaplina, życie widziane z daleka jest komedią, z bliska tragedią.
IMO, filmowe zakończenie (słowa) zapada w pamięć, jednak książkowe lepiej pasuje do całokształtu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones