PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=146271}
6,7 5 380
ocen
6,7 10 1 5380
6,2 4
oceny krytyków
Factotum
powrót do forum filmu Factotum

Chinaski wykastrowany

ocenił(a) film na 5

Szkoda, że nie trzymano się fabuły książki, bo mógłby to być naprawdę dobry film.

ganges

jeszcze nie widziałem ale z doświadcznie a wiem ,że reżyserom trudno jest dobrze odzwierciedlić postaci z książe http://www.filmweb.pl/film/Ćma+barowa-1987-4056 tutaj mamy kolejnego henrego chinaskiego tylko ,że ten nie ma tak ciętego żartu jak Henry Bukowskiego.

ocenił(a) film na 3
ganges

Zgadzam się w 100% właśnie dziś skończyłem faktotum i grzecznie mówiąc rozczarowałem się myślałem że bardziej będzie trzymać się książki pomineli bardzo ważne według mnie szczegóły.Nie wiem co ten Bukowski zrobił reżyserowi że ten tak go skrzywdził,Dillon zagrał w sumie dobrze chociaż 1000 razy bardziej wole Rourka w roli Chinaskiego.

Drawgo94

taaaa, a w ćmie barowej napisali że dillon jest lepszy od rourka i wychodzi na to że obaj są do bani i mogę sobie darować oba filmy

ocenił(a) film na 7
Drawgo94

Warto oglądać te ekranizacje czy nie psuć sobie wrażenia,które pozostało mi po książce?

ocenił(a) film na 3
Dragit17

Ja oglądnołem i nie byłem zachwycony więc osobiście nie polecam, nic cię nie ominie.

ocenił(a) film na 9
Dragit17

Ja obejrzałem i polecam, ale nie spodziewaj się książki przeniesionej 1:1 na ekran.

ocenił(a) film na 9
ganges

Moim zdaniem nie jest to duch Bukowskiego, ale nadal jest to bardzo dobry z film. Rzeczywiście, bohater nie jest zbyt podobny do bohatera książkowego, a raczej jest jego przeciwieństwem (poza piciem), jednakże końcówka bardzo do mnie przemówiła.

- "Piją, by zapomnieć o kobietach które odeszły."
- "Nie. Po prostu piją."

ocenił(a) film na 7
ganges

Ale już w napisach początkowych masz przecież nadmienione że to jest nie tylko adaptacja "Factotum", ale również kilku innych opowiadań. Twórcy nie mieli zamiaru adaptować jedynie tej powieści już na samym początku, ale tytuł musieli jakiś dobrać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones